Dinamo tirana 3-0 panathinaikos (1970)

22.11.1970. Kupa e Kampioneve të Europës. European Volleyball Cup. Dinamo Tirana 3-0 Panathinaikos (15-12, 15-3, 15-8). Dinamo arrin një nga fitoret më të paharrueshme në historinë e volejbollit shqiptar, duke mundur thellë dhe eliminuar nga gara, Panathinakios-in, skuadrën kampione të Greqisë. … Dinamo Tirana Tirane Albania Shqiperia Panathinakios Athens Greece Greqia Kupa Kampioneve…